Lancia HF Stratos R6

r6_model001

Tak si dovolím přidat ještě jednu stratosku. Jedná se o vůz posádky Isabella Bignardi – Luisa Zumelli z týmu Tre Gazzelle. To se nám to tu genderově vyrovnává, panečku… 🙂 Vůz by měl mít podobu ze závodu Rally Elba 1982, ovšem dvě reklamy se mi nepodařilo nikde dohledat, tudíž jsem je – po vzoru plasťáků – vynechal. Pokud jsem něco zvojtil v návodu (došlo k nějakému přečíslování dílů), tak mě prosím omluvte. Kdyby tam byla nějaká výrazná chyba, napište. Bude-li to reálné, pokusím se opravit…

 

Download “Lancia HF Stratos R6” Lancia_HF_Stratos_R6.zip – Staženo 668 × – 2 MB

Lancia HF Stratos Aseptogyl

stratos_aseptogyl  aseptogyl_orig

Mám to potěšení přidat ke stratoskám další model, jehož barevnou verzi, tedy recolor, jsem ovšem nedělal já.  Autorem je Alda a já mu za poskytnutí modelu ke stažení na těchto stránkách velmi děkuji. Vlákno k modelu samotnému najdete na foru Papírové modelářství, konkrétně přímo zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz Vůz tedy nebudu nijak zvlášť představovat, vše najdete ve zmíněném vlákně, přímo od autora.

Pouze doplním dvě informace. Verze ke stažení neobsahuje interiér, ten je plně Aldovou prací. Protože auto vypadá s interiérem o třídu lépe, než původní modely, očekávám žádosti o interiér. Ale ten já nemám (protože jsem líný ho nakreslit) a tak škodolibě píšu – obracejte se na autora. 🙂 Edit: No možná někdy v budoucnu. Upřímně řečeno, já moc nechápu, jak si Alda poradil s tím prosklením, že mu spojení bočních okének a střechy drží pohromadě. Na mě je ta stratosku prostě slepená až moc dobře. A to je slabej výraz, je to prostě perfektní. 🙂 Mně by se to tedy rozpadlo v rukou a bez prosklení nevím, jak při kontrolní stavbě ohlídat správné usazení kokpitu – aby to vypadalo trochu „reálně“. Pokud bych se do toho někdy pustil, musel bych úplně předělat konstrukci modelu – v podstatě už by to byl jiný model… Pro mě to prostě znamená udělat tu stratosku znova, od základů, ale mám teď jiné plány a nerad bych se „odpálil“ na opakovaném modelu, když už tedy mám zase po dlouhé době chuť něco kreslit.

Druhá informace je ta, že model vychází z verze Lancia Alitalia a pro jeho stavbu tedy použijte i návod z této verze.

Download “Lancia Stratos Aseptogyl” Lancia_Aseptogyl_Alda.zip – Staženo 626 × – 1 MB