Lancia HF Stratos Aseptogyl

aseptogyl_orig

Mám to potěšení přidat ke stratoskám další model, jehož barevnou verzi, tedy recolor, jsem ovšem nedělal já.  Autorem je Alda a já mu za poskytnutí modelu ke stažení na těchto stránkách velmi děkuji. Vlákno k modelu samotnému najdete na foru Papírové modelářství, konkrétně přímo zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz Vůz tedy nebudu nijak zvlášť představovat, vše najdete ve zmíněném vlákně, přímo od autora.

Pouze doplním dvě informace. Verze ke stažení neobsahuje interiér, ten je plně Aldovou prací. Protože auto vypadá s interiérem o třídu lépe, než původní modely, očekávám žádosti o interiér. Ale ten já nemám (protože jsem líný ho nakreslit) a tak škodolibě píšu – obracejte se na autora. 🙂 Edit: No možná někdy v budoucnu. Upřímně řečeno, já moc nechápu, jak si Alda poradil s tím prosklením, že mu spojení bočních okének a střechy drží pohromadě. Na mě je ta stratosku prostě slepená až moc dobře. A to je slabej výraz, je to prostě perfektní. 🙂 Mně by se to tedy rozpadlo v rukou a bez prosklení nevím, jak při kontrolní stavbě ohlídat správné usazení kokpitu – aby to vypadalo trochu “reálně”. Pokud bych se do toho někdy pustil, musel bych úplně předělat konstrukci modelu – v podstatě už by to byl jiný model… Pro mě to prostě znamená udělat tu stratosku znova, od základů, ale mám teď jiné plány a nerad bych se “odpálil” na opakovaném modelu, když už tedy mám zase po dlouhé době chuť něco kreslit.

editace: Tak od 16.7.2017 je už kokpit díky Pavlovi a Aldovi součástí modelu. 🙂

Druhá informace je ta, že model vychází z verze Lancia Alitalia a pro jeho stavbu tedy použijte i návod z této verze.

Download “Lancia Stratos Aseptogyl” Lancia_Aseptogyl_Alda.zip – Staženo 799 × – 2 MB

Příspěvek byl publikován v rubrice Download, Papírové modely se štítky a jeho autorem je ymjr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Lancia HF Stratos Aseptogyl

  1. Zasklení do Lancie jsem opatrně vlepoval přímo sekundovým lepidlem. Střecha je téměř celá lepena na tupo. (taktéž stejným způsobem). Alda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..