Jak jsem závodil – 1

Článek je staršího data, psal jsem ho kdysi pro jeden herní server. Ale tam už dávno není a tak si říkám, proč by nemohl být tady. Nikdy jsem nenapsal pokračování, možná se k němu někdy dostanu.

Online, samozřejmě. Nikdy jsem neseděl ani v motokáře a můj nejvíce funny stroj byl Renaul R5 s těsně podlitrovým motorem ze sedmdesátých let. S tím se toho zase tak moc dělat nedalo, jenom jsem s tím děsil spolujezdce. V zatáčkách se to krásně naklánělo. V zatáčkách levých jsem děsil kluky, v pravých holky 🙂 . Celý příspěvek

Moudra z knih vyčtená

Nadpis berte s nadsázkou, ovšem…
Je inspirativní číst staré, již „překonané“ knížky „literatury faktu“. Mnohá vysvětlení některých současných událostí získávají nový rozměr. Příběhy, které jsme viděli na vlastní oči, zdají se neexistovat už po krátkém čase, je tedy zřejmé, že příběhy, které známe jen z vyprávění, mohou být vysvětlovány mnoha způsoby – podle momentální potřeby.
Proto jsou ty staré knížky inspirativní. Vysvětlení v nich obsažené vypovídá o potřebě tehdy aktuální a přestože tehdejší vysvětlení může být správné a pravdivé, dost možná by se dnes už nehodilo. Nehodilo by se jako mustr na aktuální „a podívej se, co se kolem nás děje“ (© Vl. Menšík).
Celý příspěvek