Rozhledna na kopečku

Trochu marodím, tak si cvičně kreslím tuhle krabičku. Kdybych si neusmyslel i schody, bylo by to hned. Měřítko by mělo být 1:100, takže výška nějakých 15cm.

Aktualizováno: Hraju si, resp. dohrál jsem si s kamínkama (s kameny, ne s kamnama). Tak, aby to trochu vypadalo, je to docela řežba. Navíc mi to docela nakynulo co do velikosti souboru a tak s tím trochu bojuji. Ale jinak jo, konštrukt by byl a začíná se to podobat trochu i předloze. 🙂

Bitmapy ještě nejsou definitivní. Po cvičném barevném tisku ještě předpokládám úpravy, na papíru to vypadá vždycky trochu jinak. Navíc fotky jsou větší, než real…

Autíčko… II

Tak mám zatím nakreslené téměř kompletní šasi. Teď jestli to ještě půjde slepit, že. Kola jsem ale nemohl vydýchat, tak jsem trochu upravil konstrukci. Přidal jsem žebra a zkusil je postavit znovu. Kromě opětovného natření pneu tuší, protože jsem se nevypořádal s kvalitou tisku, není na kolech žádná retuš, i když by si ji drobnosti zasloužily. Ovšem s výsledkem jsem už ochotný se srovnat. Vyřezávány pomocí kružítka se skalpelem jsou jen lemy disků, zbytek je řezaný “ručně”, tedy “odpíchávaný”… Trochu víc se dalo vyhrát se začištěním, ale to si asi nechám  až na finálovou stavbu.

P1060483

Edit 7.3. 2016: Tak jsem poslepoval první verzi šasi a našel jsem víc chyb, než jsem čekal. Na zveřejnění to není, budu dělat opravy (hlavně předělání konstrukce jednotlivých dílů, aby to šlo lépe slepit). Takže zatím žádné foto. Ale až to bude stát na kolech, tak sem určitě něco přidám. Když budu mít čas, počítám s první zveřejnitelnou verzí asi tak za čtrnáct dní.

Autíčko…

Začal jsem na něčem pracovat. Nebudu říkat na čem, protože jsem se ještě nerozjel natolik, abych si myslel, že projekt dokončím. Ale musel jsem si hned něco “postavit”, abych sám sebe dokopal k nějakému začátku. Ten u mě je vždycky nejtěžší… Přišel jsem na to, že už na to pořádně nevidím. A že jsem hodně ze šikovnosti ztratil… No, tady je výsledek a první počinek snad budoucího modelu. Kolečka by měla být 10×13 a 14×13, tak se podle toho dá trochu určit, do jaké “kategorie” jsem se pustil. Nejsou hezky slepená a ani nejsou dobře vytištěná – only B&W a s repasovaným tonerem – je to vidět. Ale volím konstrukci disk zvlášť, pneu zvlášť, tak se dá něco zachránit tuší. Jinak jsou ty brambory bez retuše. Asi se vrátím ke svému oblíbenému navíjení a broušení pneumatik a následnému nabarvení. To mi vždycky vyšlo “kulatější”. 🙂 Pneu by měla být i podle originálu bez nápisů, tak by to jít mělo.

kolecka

No tak snad mi to nějak půjde dál.